Din aceeași ediție
După 9 Mai, direct la Moscova. După ce toată conducerea organizațiilor lui Ilan Șor s-a dus la Moscova pe 9 Mai, azi aflăm că și o delegație a PSRM face o vizită în Capitala rusă. Potrivit unui comunicat oficial, "un grup de deputați, împreună cu conducerea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova, se află într-o vizită de lucru de două zile în Federația Rusă"
Scopul acestei vizite este consolidarea relațiilor interparlamentare și promovarea dialogului politic între Republica Moldova și Federația Rusă, precum și reafirmarea angajamentului comun față de păstrarea memoriei istorice și promovarea valorilor luptei împotriva fascismului, care au stat la baza Marii Victorii”, informează PSRM.
Decizie BNM: Rata de bază, menținută la 6,5%, iar inflația - în intervalul de plus-minus 1,5% de la ținta de 5 la sută pe termen mediu
Rusia își intensifică prezența militară la granița cu Finlanda. Imagini din satelit confirmă desfășurări de trupe și echipamente
Ion Ceban crede că mesajul unui tânăr decedat de cancer la Spitalul Sfânta Treime din Capitală e un "atac concertat al trolilor guvernării asupra personalului medical"