După 9 Mai, direct la Moscova. După ce toată conducerea organizațiilor lui Ilan Șor s-a dus la Moscova pe 9 Mai, azi aflăm că și o delegație a PSRM face o vizită în Capitala rusă. Potrivit unui comunicat oficial, "un grup de deputați, împreună cu conducerea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova, se află într-o vizită de lucru de două zile în Federația Rusă"
Scopul acestei vizite este consolidarea relațiilor interparlamentare și promovarea dialogului politic între Republica Moldova și Federația Rusă, precum și reafirmarea angajamentului comun față de păstrarea memoriei istorice și promovarea valorilor luptei împotriva fascismului, care au stat la baza Marii Victorii”, informează PSRM.