Activistul Alex Buretz scrie că subterana de pe str. Alecu Russo din sec. Râșcani al Capitalei, a intrat din nou în reparații, după ce fusese reparată capital în 2020: __"Subterana a intrat în reparație în 2020. Cheltuielile au fost suportate de un agent economic "care a dorit să-și păstreze anonimatul". Pe atunci Ion Ceban cu mâinele în șolduri a venit să inspecteze lucrările
În 2022 iarăși a fost necesară o reparație, fiidcă tavanul a fost inundat"__