Așa cum fiecare are dreptul la alte argumente, dar și 100 de motive plauzibile de ce să nu vină, alegerea mea e să fiu prezent. Da, sună ușor egoist, puțin romantic, însă eu nu am stat vreodată pe margine în momentele cheie și acum vreau iar să fiu de partea corectă a istoriei. Pentru mine în primul rând, pentru toată munca mea din ultimii 18 ani, pentru copiii mei și pentru generațiile care urmează
Eu am fost acolo! Și în 2009, și în 2013, și în 2023.