Din aceeași ediție
Igor Dodon, discurs de acceptare a înfrângerii: Trecem în opoziție și vom reacționa foarte prompt. Asta e democrația. E important repede să ne apucăm de lucru!
Dodon: Aceasta e democrația, când se schimbă cei care conduc țara. De aceea, noi percepem acest rezultat ca o normă firească a democrației. Oamenii și-au dorit schimbarea și au obținut-o. Vreau să felicit PAS și pe Maia Sandu pentru rezultatul obținut. Începând de azi au toată puterea în stat. E un fel de stat captiv, dar un pic altfel
Noi îi îndemnăm pe colegii din Parlament în decurs de câteva săptămâni să trecem toate procedurile juridice și să ne apucăm repede de lucru