Din aceeași ediție
Igor Dodon, discurs de acceptare a înfrângerii: Trecem în opoziție și vom reacționa foarte prompt. Asta e democrația. E important repede să ne apucăm de lucru!
Cetățenii au foarte mari așteptări. Noi vom fi în opoziție. Una bine pregătită și reponsabilă, vom urmări foarte atent cum își vor îndeplini promisiunile electorale. Noi deja pregătim proiectele de legi cu referire la promisiunile PAS, dar și angajamentele noastre electorale. Noi vom sancționa orice abuz
Noi îi îndemnăm pe colegii din Parlament în decurs de câteva săptămâni să trecem toate procedurile juridice și să ne apucăm repede de lucru