Din aceeași ediție
Dodon: Aceasta e democrația, când se schimbă cei care conduc țara. De aceea, noi percepem acest rezultat ca o normă firească a democrației. Oamenii și-au dorit schimbarea și au obținut-o. Vreau să felicit PAS și pe Maia Sandu pentru rezultatul obținut. Începând de azi au toată puterea în stat. E un fel de stat captiv, dar un pic altfel
Cetățenii au foarte mari așteptări. Noi vom fi în opoziție. Una bine pregătită și reponsabilă, vom urmări foarte atent cum își vor îndeplini promisiunile electorale. Noi deja pregătim proiectele de legi cu referire la promisiunile PAS, dar și angajamentele noastre electorale. Noi vom sancționa orice abuz
Noi îi îndemnăm pe colegii din Parlament în decurs de câteva săptămâni să trecem toate procedurile juridice și să ne apucăm repede de lucru