🚗 Trafic În plină criză pandemică a fost procurat un automobil nou și pentru Ambasada R. Moldova în Turcia. Este vorba de un Lexus E300h, care a costat aproape 718 mii lei 14 aprilie 2021, 10:29
💰 „Diplomația, un lux costisitor” sau cum ambasadele R. Moldova au cumpărat automobile scumpe într-un an pandemic 14 aprilie 2021, 10:29 sursa: moldovacurata.md ↗ Sursă 🔗 Link
📍 3,5 milioane de lei - atât s-a cheltuit anul trecut pentru procurarea a cinci automobile noi pentru misiunile diplomatice ale R. Moldova. Autoritățile insistă că pentru aceste cumpărături nu au fost cheltuite resurse financiare suplimentare și că achizițiile erau necesare pentru „reînnoirea parcului auto” 14 aprilie 2021, 10:29 🔗 Link
🔴 Pentru Eugeniu Revenco s-a cumpărat la Paris cel mai scump autoturism - a fost achiziționat un SUV de model Volvo XC90, al cărui preț se ridică la circa 853 de mii de lei. Adică peste 40 de mii de Euro. Secretarul general al MAEIE și-a aprobat achiziția automobilului pe care urmează să îl folosească 14 aprilie 2021, 10:29 🔗 Link