Din aceeași ediție
„Diplomația, un lux costisitor” sau cum ambasadele R. Moldova au cumpărat automobile scumpe într-un an pandemic
Pentru Eugeniu Revenco s-a cumpărat la Paris cel mai scump autoturism - a fost achiziționat un SUV de model Volvo XC90, al cărui preț se ridică la circa 853 de mii de lei. Adică peste 40 de mii de Euro. Secretarul general al MAEIE și-a aprobat achiziția automobilului pe care urmează să îl folosească
În plină criză pandemică a fost procurat un automobil nou și pentru Ambasada R. Moldova în Turcia. Este vorba de un Lexus E300h, care a costat aproape 718 mii lei