Din aceeași ediție
Igor Dodon lasă să se înțeleagă că va menține suspansul pe subiectul votării Guvernului Gavriliță până în ultimul moment
Dodon: __Eu știu că dna Natalia este o profesionistă pe domeniul economic și finanțe. Mulți mă întreabă: Ar fi o premisă pentru a vota Guvernul? Eu cred că atunci când votezi un Guvern nu iei în calcul doar aspectelor profesioniste, dar și politice. Avem o abordare neclară cine votează și cum votează
Într-un final, Dodon a spus că un scenariu bun pentru țară ar fi ca un Guvern să fie învestit, care să încheie acord cu FMI, să găsească bani și să stabilizeze lucrurile în țară