Din aceeași ediție
Igor Dodon lasă să se înțeleagă că va menține suspansul pe subiectul votării Guvernului Gavriliță până în ultimul moment
Eu nu cred că, dacă am primit jurământul dnei Gavriliță în calitate de ministru al Finanțelor în 2019, e un argument pentru a o vota la funcția de premier. Menționez repetat că în următtoarele zile avem ședința Consiliului Republican al PSRM pentru a lua o decizie. Reiterez - noi nu vom boicota ședința Parlamentului. Eu vreau să ascultăm programul propus și să adresăm întrebările care ne interesează.__
Într-un final, Dodon a spus că un scenariu bun pentru țară ar fi ca un Guvern să fie învestit, care să încheie acord cu FMI, să găsească bani și să stabilizeze lucrurile în țară