💡 Prieteni, sunt curios, dar voi ce credeți că ar trebui să se întâmple pe acest teren? Parc verde, stadion, galerie de artă, parc de distracții... sau poate o parcare pentru mașini? Haideți la comentarii :) 2 decembrie 2020, 16:21
📍 Socialiștii, într-un gând cu Șor și Pentru Moldova referitor la stadionul Republican?! 2 decembrie 2020, 16:21 🔗 Link
🚦 După ce azi dimineață deputații din P. Șor propuneau construirea pe terenul Stadionului Republican a unui un palat al sporturilor și a unui parc de distracții pentru familii, secretariatul Parlamentului anunță că socialiștii au făcut demersuri deja pentru a abroga decizia de a transmite terenul către Ambasada SUA 2 decembrie 2020, 16:21 sursa: agora.md ↗ Sursă 🔗 Link
🚀 Potrivit unei note informative publicată pe site-ul Parlamentului, socialiștii au înregistrat o inițiativă care prevede revenirea în proprietate publică a terenului respectiv, la fel cum cum propuneau și deputații adunați sub umbrela “Pentru Moldova” 2 decembrie 2020, 16:21 sursa: parlament.md ↗ Sursă 🔗 Link