🔦 Dodon: "După 15 lucrurile doar se încep. Se termină o partidă de șah și începe alta. Și a doua poate fi mai interesantă. În orice caz, după 15 suntem deschiși să discutăm cu foștii oponenți" Ce spun abonații noștri deștepți? 😀 5 noiembrie 2020, 13:45
💡 Revin la un subiect, deși a mai fost menționat în știri. Igor Dodon a declarat aseară la TV8 că PSRM nu va face coaliție cu Partidul Șor și nici cu Pro Moldova lui Candu. Sursa a menționat că socialiștii vor foace coaliție doar cu PAS, DA și PD. Interesant, cum e posibil asta după săgețile din campania electorală? Eu nu prea văd cum. Dar iată ce spune el: 5 noiembrie 2020, 13:45 🔗 Link
🔴 Igor Dodon: "Nu analizăm coaliții cu Șor și Candu. Noi cu dreapta trebuie să ne înțelegem, să avem o viziune comună, pe dizolvare Parlament, pe numirea unui nou Guvern. Nu se va primi de ocolit socialiștii, nici acum și nici în viitorul Parlament. (...) Întâi trebuie să gândim pașii urmptori. Ceilalți nu vor alegeri parlamentare, pentru că dispar din parlament" 5 noiembrie 2020, 13:45 🔗 Link