Din aceeași ediție
Ce se va întâmpla după 15 noiembrie?
Igor Dodon: "Nu analizăm coaliții cu Șor și Candu. Noi cu dreapta trebuie să ne înțelegem, să avem o viziune comună, pe dizolvare Parlament, pe numirea unui nou Guvern. Nu se va primi de ocolit socialiștii, nici acum și nici în viitorul Parlament. (...) Întâi trebuie să gândim pașii urmptori. Ceilalți nu vor alegeri parlamentare, pentru că dispar din parlament"
Dodon: "După 15 lucrurile doar se încep. Se termină o partidă de șah și începe alta. Și a doua poate fi mai interesantă. În orice caz, după 15 suntem deschiși să discutăm cu foștii oponenți"
Ce spun abonații noștri deștepți? 😀