Din aceeași ediție
Ce se va întâmpla după 15 noiembrie?
Revin la un subiect, deși a mai fost menționat în știri. Igor Dodon a declarat aseară la TV8 că PSRM nu va face coaliție cu Partidul Șor și nici cu Pro Moldova lui Candu. Sursa a menționat că socialiștii vor foace coaliție doar cu PAS, DA și PD. Interesant, cum e posibil asta după săgețile din campania electorală? Eu nu prea văd cum. Dar iată ce spune el:
Dodon: "După 15 lucrurile doar se încep. Se termină o partidă de șah și începe alta. Și a doua poate fi mai interesantă. În orice caz, după 15 suntem deschiși să discutăm cu foștii oponenți"
Ce spun abonații noștri deștepți? 😀