"Nu încercați să destabilizați situația. Va lovi în primul rând în dvs. Eu am văzut că vreți să faceți exit poll la telefon. Oameni buni, ce-i cu aberațiile astea? Ce vreți să faceți voi? Voi știți - adevărul e că Dodon e cu mult înainte. Mă adresez către partenerii occidentali: Nu alimentați aceste lucruri. Ideal ar fi după alegeri, după ce e clar cine a învins, să vină un mesaj din partea partenerilor: Că alegerile au avut loc corect, democratic și să închidem acest capitol"