Igor Dodon în vlogul său: "Mă adresez către fosta colegă de alianță. Să nu se primească așa dna colegă, dvs veți veni cu ideea de proteste pașnice, dar în spate să aveți gopnici și bandiți. Nu se știe dacă în spate vor veni echipe de boevici, care să intre în instituțiile de stat, pentru a face revanșa oligarhilor. Dar de vină veți fi dvs. Eu nu voi cere oamenilor să iasă în stradă, eu voi recunoaște rezultatul alegerilor, indiferent care va fi el"