📍 Igor Dodon în vlogul său: "Mă adresez către fosta colegă de alianță. Să nu se primească așa dna colegă, dvs veți veni cu ideea de proteste pașnice, dar în spate să aveți gopnici și bandiți. Nu se știe dacă în spate vor veni echipe de boevici, care să intre în instituțiile de stat, pentru a face revanșa oligarhilor. Dar de vină veți fi dvs. Eu nu voi cere oamenilor să iasă în stradă, eu voi recunoaște rezultatul alegerilor, indiferent care va fi el" 29 octombrie 2020, 10:16 🔗 Link
🕹 "Nu încercați să destabilizați situația. Va lovi în primul rând în dvs. Eu am văzut că vreți să faceți exit poll la telefon. Oameni buni, ce-i cu aberațiile astea? Ce vreți să faceți voi? Voi știți - adevărul e că Dodon e cu mult înainte. Mă adresez către partenerii occidentali: Nu alimentați aceste lucruri. Ideal ar fi după alegeri, după ce e clar cine a învins, să vină un mesaj din partea partenerilor: Că alegerile au avut loc corect, democratic și să închidem acest capitol" 29 octombrie 2020, 10:16 🔗 Link