Eu nu sunt împotriva proiectelor. Dar împotriva oamenilor care toată viața au trăit pe bani din ONG, care au scris rapoarte. Ați văzut ce a făcut Harvard anul trecut.

Uitați-vă altfel: În 2007 s-a votat pentru surprize-suprize. A fost student pe la Sorbona. Și? 10 ani a îngropat orașul. Anul trecut, fără show, fără geopolitică, am dat Chișinăului un om care se descurcă, lucrează. Pentru că el 3 ani a fost în CMC și cunoaște foarte bine bucătăria. Așa oameni trebuie aleși, care știu ce fac.