Deja e campanie electorală, nu se permite. După campanie o să vin. Referitor la dezbateri: Eu am luat decizia să nu particip la dezbateri cel puțin până pe 1 noiembrie. Cred că e o decizie corectă. Hai să ne uităm și în România: nici președintele României nu a participat la dezbateri. Care e sensul să vin la dezbateri cu concurenți, a căror unică agendă sunt dezbateri cu președintele. N-are niciun sens. Dacă va fi turul 2, dar poate el nici nu va fi conform datelor noastre, poate facem acolo o dezbatere la televizinea națională de 2,3,4 ore. Facem o dezbatere bună și gata. N-are sens să facem dezbateri în fiecare seară.