Ce interes o fi la mijloc?
Guvernul Chicu amână cu 6 luni instituirea controlului vamal deplin la Cuciurgan-Pervomaisk, după întrevederea Dodon-Krasnoselski.
Hotelul Național ar putea fi demolat. Ceban: „Proprietarul a primit autorizația de demolare a clădirii”.
Dosarul înstrăinării „Casei Presei” şi a fostei cantine a Cancelariei a fost clasat. Explicațiile procurorilor: s-a constatat lipsa unui prejudiciu efectiv și real, iar banii nu aveau proveniență ilegală. Republica absurdistan 😡