Hotelul Național, pe cale să fie demolat
Hotelul Național ar putea fi demolat. Ceban: „Proprietarul a primit autorizația de demolare a clădirii”.
Dosarul înstrăinării „Casei Presei” şi a fostei cantine a Cancelariei a fost clasat. Explicațiile procurorilor: s-a constatat lipsa unui prejudiciu efectiv și real, iar banii nu aveau proveniență ilegală. Republica absurdistan 😡
PAS anunță că protestează azi dimineață între 08.00 și 09.00 dimineața la președinție: Îi cer lui Dodon să nu semneze decretul de numire a lui Clima în calitate de președinte al Curții de Apel Chișinău.