Dosarul înstrăinării „Casei Presei” şi a fostei cantine a Cancelariei a fost clasat. Explicațiile procurorilor: s-a constatat lipsa unui prejudiciu efectiv și real, iar banii nu aveau proveniență ilegală. Republica absurdistan 😡