Rupt de realitate
Năstase nu e interesat de recomandările lui Sturza, care spune că primul ar trebui să o susțină pe Sandu la prezidențiale: "E rupt de realitate". Eu aș spune că altcineva e rupt de realitate, dar, mă rog...
Hotelul Național ar putea fi demolat. Ceban: „Proprietarul a primit autorizația de demolare a clădirii”.
Dosarul înstrăinării „Casei Presei” şi a fostei cantine a Cancelariei a fost clasat. Explicațiile procurorilor: s-a constatat lipsa unui prejudiciu efectiv și real, iar banii nu aveau proveniență ilegală. Republica absurdistan 😡