⏰ Aplauze, ce mai 🤦♂️ P.S. Mulțumesc abonaților care mi-au furnizat informațiile. 28 iulie 2020, 11:29
🚦 Înțeleg aspirațiile, dar aici totuși vorbim de politicienii moldoveni, deci să nu fim idealiști :) Așadar, toamna trecută, Serafim Urechean a decis să dea semne publice și a anunțat, fără ca cineva să-l fi întrebat, că îl susține în campania electorală pe socialistul Ion Ceban la funcția de primar al Capitalei 28 iulie 2020, 11:29 sursa: bit.ly ↗ Sursă 🔗 Link
🚦 În luna iulie 2020, primarul de la Budești "și-a amintit de aportul adus" de Serafim Urechean la dezvoltarea suburbiilor, după 15 ani de când a plecat din funcție, și face un demers către municipalitate în care propune ca fostului edil să-i fie oferit titlul de Cetățean de Onoare al Chișinăului. Asta în condițiile care, spune cineva, nici măcar Nicolae H. Costin nu ar avea așa titlu 28 iulie 2020, 11:29 🔗 Link