Din aceeași ediție
În luna iulie 2020, primarul de la Budești "și-a amintit de aportul adus" de Serafim Urechean la dezvoltarea suburbiilor, după 15 ani de când a plecat din funcție, și face un demers către municipalitate în care propune ca fostului edil să-i fie oferit titlul de Cetățean de Onoare al Chișinăului. Asta în condițiile care, spune cineva, nici măcar Nicolae H. Costin nu ar avea așa titlu
Aplauze, ce mai 🤦♂️
P.S. Mulțumesc abonaților care mi-au furnizat informațiile.