2 deputați de la Partidul Șor, Igor Himici și Vladimir Vitiuc, au fost depistați pozitiv la coronavirus. Cei doi spun că s-au autoizolat la domiciliu pentru tratament. Formațiunea anunță că, în legătură cu această situație, dar și pentru că mai mulți deputați ai Partidului "ȘOR" au febră și nu se simt bine, în prima jumătate a zilei de astăzi, luni, întreaga fracțiune parlamentară va fi testată pentru coronavirus. Ulterior, rezultatele testelor vor fi comunicate opiniei publice.