Din aceeași ediție
E vineri seara, suntem cu un picior în weekend, iar unii chiar și cu sticlele de vin deja reci în frigider. S-a mai scurs o săptămână și, cu bucurie, constat că noi împreună am dezvoltat, practic, cel mai influent canal de Telegram în limba română, din R. Moldova. Mă uit la statistică și, uneori, nu-mi vine să cred crește ca pe drojdii. E drept, și efortul e pe măsură
Fiecare postare cu știri și materiale este vizualizată de peste 2 000 de ori, iar recent am aflat că avem deja politicieni, miniștri și alți factori de decizie de peste Prut (România) care țin mâna pe pulsul informației despre ce se întâmplă în Moldova prin intermediul canalului nostru. Nu e asta wow?
Eu vreau să vă mulțumesc, repetat, tuturor pentru susținere: Și celor care mă ajută cu linkuri, informații, sugestii, dar în special celor care susțin canalul pe 📟 Patreon - pentru ca el să poată exista. Le facem cu mâna tuturor, inclusiv celor din România și, la final de săptămână, chiar dacă Zinaida Greceanîi i-a cerut ministrul Justiției să fie mai inhibat - eu vreau să vă invit ca în următoarele 2 zile să facem viceversa:
SĂ NE DĂM drumul la emoții! Fiecare cum poate!
Fie ce-o fi, e weekend :) 😂😇🍹🎉