De vreo câteva săptămâni, reprezentanții Platformei DA tot cheamă PAS-ul și pe ceilalți deputați la susținerea unei moțiuni de cenzură, pentru demiterea Cabinetului de miniștri. Andrian Candu a anunțat că ar fi gata să susțină orice alt premier, decât exponentul președintelui Dodon. Și aici apare curios o informație spusă printre rânduri de reprezentanții PAS: E un Guvern catastrofă, dar în condițiile actuale demiterea ar fi o iresponsabilitate
Ce spune bursa zvonurilor?