Între timp, violențele continuă în statul american. Președintele Trump a amenințat că va trimite Garda Națională pentru a potoli agresivitatea. Tweetul lui Trump a fost marcat de twitter drept conținut cu îndemn la violență, ceea ce l-a înfurtia și pe Trump
Mai pe scurt - zona e un butoi cu pulbere acum. Iar pe lângă asta, președintele american se războiește și cu rețelele de socializare americane...