Din aceeași ediție
Acum câteva zile un polițist a omorât un om de culoare, în timp ce-l reținea, ținându-i genunchiul pe gât. De câteva zile, în Minneapolis au izbucnit proteste violente în adresa autorităților, cu incedieri de mașini, vandalizări, etc
Jurnalistul a fost eliberat la scurt timp, iar guvernatorul statului a sunat personal CNN și și-a cerut scuze pentru acțiunea polițiștilor
Între timp, violențele continuă în statul american. Președintele Trump a amenințat că va trimite Garda Națională pentru a potoli agresivitatea. Tweetul lui Trump a fost marcat de twitter drept conținut cu îndemn la violență, ceea ce l-a înfurtia și pe Trump
Mai pe scurt - zona e un butoi cu pulbere acum. Iar pe lângă asta, președintele american se războiește și cu rețelele de socializare americane...