Platon: Dacă Plahotniuc era mai deștept, nu mă închidea pe dosarul furtului miliardului, dar pe o chestie minoră. Eu am avut noroc că e un subiect de așa o importanță - că eu am ajuns principalul martor. Dacă asta nu se întâmpla - nu ieșeam din închisoare, stăteam mai departe