Platon: A mă elibera este convenabil tuturor cetățenilor, nu-i este convenabil doar lui Vladimir Plahotniuc. Asta pentru ca este important ca în acest caz să triumfe adevărul. Asta pentru că în Moldova nu este dreptate, oamenii care ajung în așa situații nu pot spera la apărare și dreptate. Asta este foarte trist. Sistemul e făcut așa că nevinovații stau la închisoare, iar vinovații sunt la libertate