🔴 Veaceslav Platon acum la TV8 despre zvonurile privind o înțelegere cu Igor Dodon referitor la eliberarea sa 25 mai 2020, 21:55
🚦 Platon: A mă elibera este convenabil tuturor cetățenilor, nu-i este convenabil doar lui Vladimir Plahotniuc. Asta pentru ca este important ca în acest caz să triumfe adevărul. Asta pentru că în Moldova nu este dreptate, oamenii care ajung în așa situații nu pot spera la apărare și dreptate. Asta este foarte trist. Sistemul e făcut așa că nevinovații stau la închisoare, iar vinovații sunt la libertate 25 mai 2020, 21:55 🔗 Link
🚨 Platon: Dacă Plahotniuc era mai deștept, nu mă închidea pe dosarul furtului miliardului, dar pe o chestie minoră. Eu am avut noroc că e un subiect de așa o importanță - că eu am ajuns principalul martor. Dacă asta nu se întâmpla - nu ieșeam din închisoare, stăteam mai departe 25 mai 2020, 21:55 🔗 Link