Din aceeași ediție
În timp ce PPDA și PAS împart (încă) blana ursului din pădure, adică - negociază funcțiile în viitorul Guvern (unii spun că Năstase insistă să fie premier, alții spun că ultimul e de acord să o voteze și pe Sandu premier, cu condiția că îl va susține plenar la prezidențiale, fără vreo condiție legată de rating, etc), vă propun să vedem o informație interesantă apărută, așa, foarte curios - pe hotnews.md. Se referă la Pavel Filip și disputa pe care ar fi avut-o la partid cu Nichiforciuc: Vestita ședință de la PD, de lunea trecută
Dar, iată ce ar fi cu adevărat interesant este să cunoaștem răspunsul la următoarele 2 întrebări: Este adevărat că Pavel Filip ar fi primit acei bani, așa cum scrie sursa, pentru a vota demisia Guvernului Sandu? Este adevărat că au urmat și acele sume plătite lunar?!
Voi ce credeți?