Din aceeași ediție
Scrie sursa, care, e neclar de unde a luat așa informații exacte, că, atunci când Filip ar fi încercat să-l dea afară pe Nichiforciuc - i s-ar fi amintit despre mai multe păcate pe care le-ar fi avut chiar el. Și când scriu ei asta - se referă tot la bani, menționând că mai multe sume n-ar fi ajuns în partid, ci ar fi rămas la discreția fostului premier. Despre Casa Presei și Cantina Guvernului nu mai întreb, pentru că acolo se pare că lucrurile "s-au clarificat"
Dar, iată ce ar fi cu adevărat interesant este să cunoaștem răspunsul la următoarele 2 întrebări: Este adevărat că Pavel Filip ar fi primit acei bani, așa cum scrie sursa, pentru a vota demisia Guvernului Sandu? Este adevărat că au urmat și acele sume plătite lunar?!
Voi ce credeți?