Întrebare de la Andrian Candu, trimisă Nataliei Morari prin SMS: Întrebați-l câți bani primea în plic cât era prim-ministru?
Filip: Nu s-a întâmplat așa, probabil la dlui e o deprindere.
Filip: Ei întotdeauna întrebau de ce mai stăm în coaliție, dacă nu se poate rezolva o problemă la PG sau la Judecătorie. Au spus asta dintre cei care au plecat. Cei care s-au deprins că PD poate rezolva probleme personale și financiare - vor pleca din formațiune.