Despre cei care au plecat din PD
Filip: Ei întotdeauna întrebau de ce mai stăm în coaliție, dacă nu se poate rezolva o problemă la PG sau la Judecătorie. Au spus asta dintre cei care au plecat. Cei care s-au deprins că PD poate rezolva probleme personale și financiare - vor pleca din formațiune.