O altă chestie curioasă spusă de Renato Usatîi: Cică ieri la Curtea Constituțională socialiștii ar fi dus un document, dar acesta nu a fost înregistrat. Încă. Actul ar fi fost scris chiar de V. Țurcan. Usatîi spune că, potrivit surselor sale, acel act va fi depus la CC în momentul potrivit și, evident - acesta va fi respins, fapt care ar servi drept motiv pentru ca această decizie să fie atacată la Curtea de Apel. Curios despre ce act e vorba și ce conține? Nu cumva e vorba de sesizarea cu privire la judecătorul care ar fi avut un dosar penal, acuzat de viol?