Din aceeași ediție
Dragilor, haideți să discutăm despre situația politică. Ea nu are hodină nici pe timp de criză. Vorbeam ieri despre opțiunile pe care le are Igor Dodon pentru a-și continua drumul spre al doilea mandat de președinte
Cineva din voi a scris la comentarii că va amâna alegerile pentru anul viitor, iar presa de partid va lucra la maxim pentru rezultatul dorit. Nu, nu prea cred că poate face asta. Cu cât mai târziu organizează alegerile - cu atât mai mult își erodează imaginea și poate scăpa situația de sub control. Mai ales dacă apare și valul 2 de Covid19. Așadar, are un interval de timp până la sfârșit de an
Dar haideți să ne punem o întrebare logică: Când se va simți criza socio-economică cel mai tare? La toamnă sau acum? Exact - la toamnă: Motiv pentru care realegerea președintelui Dodon în situația parlamentară actuală va fi foarte dificilă atunci
Care ar fi soluția?