Din aceeași ediție
STOP Sondaj! Amigos, după sondajele de azi, eu așa înțeleg că jumătate dintre voi sunteți specialiști în contrabandă cu valută :D Iar celor care au menționat transferul banilor pe cale bancară - stați jos, nota 2. Esența este ca banii să fie untrackable :) Iar pentru asta ei trebuie aduși în geantă - cash
Evident, cel mai ușor este să faci asta prin gaura neagră numită regiunea transnistreană. Nu pe la Leușeni, nu cu avionul, dar prin gaura neagră a Europei. E clar de ce nu există interes pentru soluționarea problemei date, da?!😀
Așadar, revenind la subiect: Bârfele din Chișinău spun că la începutul lunii februarie, pe la Varnița, în Moldova a intrat un Mercedes E Klasse, mai vechișor (aici majoritatea din voi s-a șifruit corect🤣), care ducea în el 10 mln de dolari cash. De ce? Pentru ca să rezolve probleme despre care am mai scris
Ei, dar nu-i pe asta. Să rămânem optimiști: Important este că majoritatea știm pe unde trebuie de adus banii și cu ce fel de mașină. Asta dacă vreo dată într-o altă viață s-o ivi așa ocazie🤣😂 😂
P.S. Ce e cu Stoianoglo o să întrebați?! Complex subiect. De aia revenim detaliat altă dată. Între timp, nu uităm să susținem acest canal pe Patreon.
FOTO SIMBOL: