Din aceeași ediție
STOP Sondaj! Amigos, după sondajele de azi, eu așa înțeleg că jumătate dintre voi sunteți specialiști în contrabandă cu valută :D Iar celor care au menționat transferul banilor pe cale bancară - stați jos, nota 2. Esența este ca banii să fie untrackable :) Iar pentru asta ei trebuie aduși în geantă - cash
Evident, cel mai ușor este să faci asta prin gaura neagră numită regiunea transnistreană. Nu pe la Leușeni, nu cu avionul, dar prin gaura neagră a Europei. E clar de ce nu există interes pentru soluționarea problemei date, da?!😀
Scriu rândurile astea râzând și plângând. Unii lucrează pentru 8 mii de lei, eu fac un efort mare aici pentru câteva mii de lei, alții pur și simplu se joacă în milioane de dolari SUA. Și uite așa țara asta merge încet-încet la vale
Ei, dar nu-i pe asta. Să rămânem optimiști: Important este că majoritatea știm pe unde trebuie de adus banii și cu ce fel de mașină. Asta dacă vreo dată într-o altă viață s-o ivi așa ocazie🤣😂 😂
P.S. Ce e cu Stoianoglo o să întrebați?! Complex subiect. De aia revenim detaliat altă dată. Între timp, nu uităm să susținem acest canal pe Patreon.
FOTO SIMBOL: