Din aceeași ediție
Evident, cel mai ușor este să faci asta prin gaura neagră numită regiunea transnistreană. Nu pe la Leușeni, nu cu avionul, dar prin gaura neagră a Europei. E clar de ce nu există interes pentru soluționarea problemei date, da?!😀
Așadar, revenind la subiect: Bârfele din Chișinău spun că la începutul lunii februarie, pe la Varnița, în Moldova a intrat un Mercedes E Klasse, mai vechișor (aici majoritatea din voi s-a șifruit corect🤣), care ducea în el 10 mln de dolari cash. De ce? Pentru ca să rezolve probleme despre care am mai scris
Scriu rândurile astea râzând și plângând. Unii lucrează pentru 8 mii de lei, eu fac un efort mare aici pentru câteva mii de lei, alții pur și simplu se joacă în milioane de dolari SUA. Și uite așa țara asta merge încet-încet la vale
Ei, dar nu-i pe asta. Să rămânem optimiști: Important este că majoritatea știm pe unde trebuie de adus banii și cu ce fel de mașină. Asta dacă vreo dată într-o altă viață s-o ivi așa ocazie🤣😂 😂
P.S. Ce e cu Stoianoglo o să întrebați?! Complex subiect. De aia revenim detaliat altă dată. Între timp, nu uităm să susținem acest canal pe Patreon.
FOTO SIMBOL: