Din aceeași ediție
Foarte interesant. Deși tot facebook-ul țipă că e un exit-poll eșuat, de fapt, se pare că alta ar fi fost miza lui, foarte util pentru socialiști
Odată cu publicarea rezultatelor, aflând că 26% nu au participat la exit poll, iar majoritatea dintre ei având peste 51 de ani, este aproape evident că majoritatea au votat pentru PSRM.
Iar socialiștilor le trebuia să știe doar care a fost opțiunea celor care au spus la exit poll pentru cine au votat. Iar acolo e egalitate - 37% la 37% :)
Acum rămâne o curiozitate: Cât e de mare eroarea lui Doru Petruți la efectuarea exit-poll-ului :D