Premierul armean Nikol Pașanyan s-a întâlnit cu președintele rus Vladimir Putin în cadrul unei vizite la Moscova. În timpul discuțiilor, liderul armean a făcut declarații sarcastice, chiar în prezența președintelui rus
Pașanyan a subliniat cu mândrie că Armenia organizează alegeri democratice și nu blochează nicio rețea socială, comentarii interpretate ca o aluzie indirectă la situația din Rusia, unde accesul la diverse platforme online este restricționat.