Din aceeași ediție
Ministrul Mediului recomandă ca peștele din Nistru să nu fie consumat în următoarele luni
„Apriori pescuitul este interzis, dar având în vedere că peștii au putut inhala aceste substanțe chiar și la începutul crizei de pe Nistru este recomandat să nu consumăm pești din Nistru cel puțin în următoarele luni”, a spus Gheorghe Hajder.