Dodon merge la Primăria Chișinău ca să negocieze bugetul. Ceban: „Mă întâlnesc și cu dracu’ dacă trebuie”. Liderul PSRM Igor Dodon anunță că va merge personal la Primăria Chișinău pentru a discuta despre bugetul capitalei pe 2026. Dodon susține că a avut "zeci de discuții" neoficiale cu primarul Ion Ceban și că socialiștii au propus două soluții pentru deblocarea activității Consiliului Municipal
Chișinăul rămâne fără buget de doi ani consecutiv, după ce toate ședințele CMC au eșuat din lipsă de cvorum. Primarul Ceban confirmă că poartă discuții cu toate partidele, inclusiv PSRM și PAS, pentru rezolvarea problemelor orașului și adoptarea bugetului municipal.