Fostul premier spaniol Felipe Gonzalez l-a calificat pe Donald Trump drept "complet nebun", acuzându-l că tratează lumea ca pe "servitoarea sa" și a reușit să "tulbure tot ceea ce avea o licărire de ordine mondială", accelerând fragmentarea globală
:::