Prezența agenților americani ICE la Jocurile Olimpice de Iarnă din Italia (6-22 februarie) stârnește controverse. Primarul Milano critică dur: "Este o miliție care ucide", după incidentele violente din SUA. ICE va sprijini securitatea oficialilor americani sub autoritatea italiană