Stamate: Mi-a atras atenția o modificare propusă de ministerul justiției în avizul guvernului. Și anume- în afara judecătorilor din completele specializate anticorupție (aici totul e clar, este și recomandarea comisei europene), se propun a fi evaluați și judecătorii care, începând cu 2017, au făcut parte din completele penale formate din 3 judecători din Judecătoria Chișinău. Interesantă mișcare. Nu zic că trebuie sau nu trebuie evaluați acei judecători. Nici nu-i știu pe nume și nu mă interesează. Mă interesează însă modul în care se extind listele de subiecți supuși evaluării, deoarece lasă impresia că sunt cu “dedicație”.